WoodMaster.in.ua

Український столярно-меблевий форум "Майстер"

Меблі та столярні вироби   

  
Сьогодні: 19 серпня 2018, 23:14
Пошук від Google

Активні теми

Часовий пояс : UTC + 2 годин [ Літній час ]

Створити нову тему Відповісти  [ 24 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі
Автор Повідомлення
Повідомлення:#1  ПовідомленняДодано: 30 липня 2016, 15:17 
Офлайн

Показаних робіт: 2
Дякував: 2 раз.
Подякували: 38 раз.
Нарешті знайшовся час зробити кухонний диванчик, який вже давно повинен був стояти, та все якось не виходило. Більшість моделей, які є в продажу мені не дуже подобається - там або затягнуті в поролон форми, або якісь рахітні конструкції з табуреточними зручностями, тому намалював щось ближче до класики. Спочатку думав робити сидіння з підйомним механізмом, але виступаюча спинка накладає деякі обмеження, крім того шуфлядки мені здались зручнішими - хороший огляд і доступ. В боковій зручно тримати м'ясорубку з купою пристосувань, які нечасто потрібні, але місце займають.
Основа скрині це дві рамки з брусків, (між якими і ходять шуфляди) ззовні обшиті фанерою 10мм, фанера обклеєна шпоном. Сидіння теж з фанери 10мм, по контуру бруски для більшої товщини(не обов'язково), в фанері зроблено кілька отворів 30мм для виходу повітря.

Спинка - просто П-подібна рамка з горизонтальною перемичкою посередині, в яку вставляється готова м’яка частина.

Мініатюрні шуфлядки :D зроблено з фанери 4мм і брусків.

На оббивку пішли клапті старої шкіри, які залишились після перетяжки барокової м'якої частини, давно валялись без діла, а викидати шкода - от і знайшлося застосування.
Дуб було затерто вручну бейцом, якийсь нітро грунт, потім трохи патини, потім знову колір до темнішого, фінішне покриття - ПУРлак OPV 201G50.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#2  ПовідомленняДодано: 30 липня 2016, 23:29 
Офлайн

Показаних робіт: 26
Дякував: 164 раз.
Подякували: 157 раз.
Симпатичний диванчик-"сталінський" :) Яка висота сидіння,спинки?Можна детальніше про обтяжку а саме ,як робились складки на спинці? Прошито на машинці чи якось інакше?

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#3  ПовідомленняДодано: 31 липня 2016, 00:23 
Офлайн

Роланд написав:
Симпатичний диванчик-"сталінський" Яка висота сидіння,спинки?Можна детальніше про обтяжку а саме ,як робились складки на спинці? Прошито на машинці чи якось інакше?

Дякую :)
Коли старі меблі називають "сталінськими" це мене трохи смішить - така звичка в наших сусідів, які думають що в цей час був рай на землі, ковбаса була смачною, а дивани м'якими, але в 53-му все пішло не так і люди щастя більше не знали і меблі робити розівчились :D
Подібні дивани називають кабінетними, вони як правило ще мають боковинки невисокі, або валики, ну і спинка вища і більш декорована - в ній вся краса таких меблів.
Зараз під руками дивана нема, тому точні розміри скажу пізніше, висота м'якої спинки як в електричках приблизно, дубове обрамлення дошка 25х80мм, загальна глибина 600мм, спинка в нижній частині має десь 120мм, відповідно глибина сидіння 480. Висоту підбирав практично, щоб вийти на норму, на сидінні там поролон 8см 35-ка(це якісний і досить щільний) На спинці поролон 6см, шкіра була клаптями тому оббивав кусками, якщо цікаво можете глянути на Ютубі "каретна стяжка".
Ніжки 50мм можна було робити точені, але просто вирізав, обрівняв шліфовкою і фрезернув з дошки 30мм+20мм

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#4  ПовідомленняДодано: 31 липня 2016, 21:51 
Офлайн

Leo написав:
Коли старі меблі називають "сталінськими"

Мова не про старі меблі,а конкретно за цей стиль дивану.Не я його так назвав.Відношення до раю це не має ніякого. :D Забийте в Гуглі "сталінський диван" - зображення , побачите.Звичайно можна називати і кабінетним ,якщо дотримуватись правильної термінології.Проте в побутовій мові він все таки "сталінський" :D

За Ютуб ,звичайно,дякую,але цікавило як це робили саме Ви. Я маю свою технологію(знайомий обивщик поділився),але ж цікаво знати й інші.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#5  ПовідомленняДодано: 31 липня 2016, 22:48 
Офлайн

п.Роланд, та з назвами то зрозуміло, просто то в мене язик не повертається назвати річ сталінською, якщо я бачу її в книжках кінця 19-го століття. Гуглення видало якісь жахи - доля меблів в союзі таки була незавидна. :D
Відносно спинки - робив саме так як в відео, де дверне полотно оббивають, власне шурупи в мене на фото про це натякають :D Основний поролон 4см, потім вирізались круги і зверху йшов поролон 2см. Пристрілювати ромби окремими шматками простіше і ніяких особливих навиків це не потребує, а от затягувати з одного шматка, як в диванах честер, це вже трохи складніше. Варіанти з шиттям це швидше для виробництва, для одиночних речей не бачу сенсу з цим возитись, та й виглядає не так ефектно.
Для прикладу можу додати ще одне фото, колись реставрував один сільський диван. Спинку теж робив шматками, оригінальна оббивка була тканина, просто рівно затягнуто, з ватою і без всяких поролонів. Під оббивкою навіть автограф якогось бродівського майстра знайшовся. Пилився десь в сараї, а зараз навіть в хату не соромно поставити :D

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#6  ПовідомленняДодано: 02 серпня 2016, 00:16 
Офлайн

А де купуєте заготовки на гудзики і чи маєте таку приспособу для їх обтягування шкірою.Можливо є якійсь інший спосіб на гудзики?

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#7  ПовідомленняДодано: 02 серпня 2016, 08:46 
Офлайн

Та з гудзиками проблем великих нема - роблять перетяжчики меблів за певну суму. Купляти приспособу і заготовки не бачу сенсу, коли воно потрібне раз на два роки. Мені зелені гудзики робив знайомий, коричневі просто зберіг зі старого дивана.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#8  ПовідомленняДодано: 03 серпня 2016, 21:10 
Офлайн

Показаних робіт: 0
Дякував: 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Не бачу сенсу взагалі переробляти такий диван, якщо можно новій купити, вже більш сучасний. Мені не подобаються такі, більш нагадує тахту вже

Востаннє редагувалось Кареев в 07 серпня 2016, 12:07, всього редагувалось 1 раз.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#9  ПовідомленняДодано: 03 серпня 2016, 22:49 
Офлайн

Показаних робіт: 7
Дякував: 252 раз.
Подякували: 84 раз.
каждому своё...
новый - не значит лучший...

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#10  ПовідомленняДодано: 14 серпня 2016, 18:58 
Офлайн

Роланд написав:
Яка висота сидіння,спинки?

Нарешті відтранспортував диван до дому і можу сказати точні розміри - висота сидіння (тверда частина) в мене вийшла 41см, з поролоном і шкірою майже 49, сидіти за столом зручно. Ще нагадаю що поролон щільності 35 і фанера знизу не відчувається, на цьому економити не раджу, хоч він і суттєво дорожчий від тих що продаються в більшості магазинів.
Висота м'якої частини спинки - 45см від верху сидіння, менше напевно не варто робити.
Таки варіант з шуфлядами однозначно зручніший, хоча і роботи більше - м'ясорубка поміщається в зібраному виді стоячи (без верхнього лотка) :D

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#11  ПовідомленняДодано: 14 серпня 2016, 21:41 
Офлайн

Leo написав:
, з поролоном і шкірою майже 49

То вже майже барний стілець ;) .У мене правда є ліжко ,чуть не в два рази вижче :? Дружина мусить користуватись лавочкою що б забратись на нього. :D
А якого діаметру гудзики на Вашому дивані?І ще .Де можна придбати поролон 35 щільності?

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#12  ПовідомленняДодано: 14 серпня 2016, 22:21 
Офлайн

Роланд написав:
То вже майже барний стілець .У мене правда є ліжко ,чуть не в два рази вижче Дружина мусить користуватись лавочкою що б забратись на нього.
А якого діаметру гудзики на Вашому дивані?І ще .Де можна придбати поролон 35 щільності?

Тут ще потрібно враховувати на скільки він просідає, 49 це якби зовнішні габарити, а так якраз виходимо на 45-46, так що ніякий це не барний диван :D
Гудзики були зі старого голандського дивана з якого шкіра, мають 18мм, можу помилятись, але здається що наші заготовки мають чуть більший діаметр.
Поролон можна придбати багато де, тут головне питати наперед що продають, у Львові є фірма на вул.Городоцька 357, там великий вибір сортів і розмірів, ріжуть будь-яку товщину на замовлення, але доведеться почекати в межах годинка-дві, ще знаю фірму АлМакс, там чекати не треба, знаходяться біля в'їзду до нового терміналу аеропорту.
Для спинки краще брати звичайну 25-ку, бо щільніший буде твердий як стіна, все-таки навантаження там невелике. Число в марці означає кг/м3

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#13  ПовідомленняДодано: 14 серпня 2016, 22:39 
Офлайн

Мені от треба зробити сідушку на кухонний куток .(дуже вже твердо п’ятій точці на фанері :D )Так я от думаю ,а чому б не використати ватін.Здається мені ,що він прослужить довше поролону. :? А скільки коштує 35 розміром 1мх2?

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#14  ПовідомленняДодано: 14 серпня 2016, 23:42 
Офлайн

Роланд написав:
Мені от треба зробити сідушку на кухонний куток .(дуже вже твердо п’ятій точці на фанері )Так я от думаю ,а чому б не використати ватін.Здається мені ,що він прослужить довше поролону. А скільки коштує 35 розміром 1мх2?

Відносно цін - не пам'ятаю вже точно, за квадрат виходило щось в районі 100грн, може трохи більше.
Ватін це матеріал з минулого ) він не має пружності і не тримає форми, а якісний щільний поролон насправді служить дуже довго, швидше оббивка знищиться ніж він, тут про термін служби можна навіть не задумуватись. В багатьох магазинах продають до 25 щільності, він легенький і дешевенький, швидко руйнується, люди купляють і потім в них формується відповідна думка, але хоча в цифрах різниця не вражає, насправді в руках ви відразу відчуєте, бо 35-ку навіть розірвати проблематично.
Якщо фанера на дивані не влаштовує, можна в сидінні вирізати серединку і пристріляти меблеву стрічку(стропа), є така шириною десь 5см, але не еластичну з резинкою. Пристілюється вона щільно в двох напрямках з переплетенням (як тканина), зверху поролон 5см і ніякого дискомфорту :D

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#15  ПовідомленняДодано: 16 серпня 2016, 00:02 
Офлайн

Leo написав:
можна в сидінні вирізати серединку

Такий номер не вийде, тому що фанерки це вже вставки в раму і розмір не позволить :( На разі підкладаєм подушечки :D

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#16  ПовідомленняДодано: 16 серпня 2016, 14:46 
Офлайн
Адміністратор

Показаних робіт: 31
Дякував: 24 раз.
Подякували: 89 раз.
Роланд написав:
В багатьох магазинах продають до 25 щільності, він легенький і дешевенький, швидко руйнується

A чи є пряма залежність щільності і якості?

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#17  ПовідомленняДодано: 16 серпня 2016, 20:06 
Офлайн

Peter написав:
Роланд написав:
В багатьох магазинах продають до 25 щільності, він легенький і дешевенький, швидко руйнується

A чи є пряма залежність щільності і якості?

Якщо мається на увазі довговічність то так - чим менша щільність тим швидше він руйнується. Там ще є інші параметри і властивості, але в це якось сильно не вникав - воно вже цікавіше виробникам меблів.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#18  ПовідомленняДодано: 07 жовтня 2016, 22:41 
Офлайн

Зробив на замовлення ще один диванчик, тільки з відкидним сидінням, поки що тільки гудзиків не вистачає. Думав що будуть проблеми з підйомним механізмом, бо він при відкриванні трохи зближає сидіння зі спинкою, але вроді все нормально - ходить впритик, навіть зменшувати товщину поролону ззаду сидіння не довелося. Спинка без нахилу, але сидіти зручно.
Ширина по спинці 160см, шпонована фанера 12мм, дуб, на сидінні поролон 35-ка 8см. Фанера при сидінні не відчувається :D .
Тут раніше питали про ціну поролону, наразі ціна 500грн за лист, стільки ж коштувало 2м шкірзамінника, не самого поганого.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#19  ПовідомленняДодано: 08 жовтня 2016, 23:03 
Офлайн

Гарно. :good: Різьба (монограма)Ваша чи ЧПУ?З права ,здається двері ,також Ваша робота?Низ також шпонована фанера?

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#20  ПовідомленняДодано: 09 жовтня 2016, 05:50 
Офлайн

Дякую, Роланд :) . Двері не моя робота, просто колір просили під ці двері. Низ і спинка з масиву, тільки скриня шпонована. Монограму робив простим пантографом з фанери, гудзики з дерева теж ним

Піднятись догори

ПП

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 24 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

atlas-decor.com.ua

Часовий пояс : UTC + 2 годин [ Літній час ]

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Ви не можете створювати нові теми на форумі
Ви не можете відповідати на теми на форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення на форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення на форумі