WoodMaster.in.ua

Український столярно-меблевий форум "Майстер"

Меблі та столярні вироби   

  
Сьогодні: 16 грудня 2017, 19:40
Пошук від Google

Активні теми

Часовий пояс : UTC + 2 годин [ Літній час ]

Створити нову тему Відповісти  [ 12 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
Повідомлення:#1  ПовідомленняДодано: 10 лютого 2017, 16:49 
Офлайн

Показаних робіт: 0
Дякував: 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Хочу пораду: планую замінити лампи в майстерні на світлодіодні, хто це вже робив у своїх майстернях, які є недоліки, які краще купити і де, в магазині чи інтернеті, чекаю на поради.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#2  ПовідомленняДодано: 10 лютого 2017, 17:17 
Офлайн

Дякував: 6 раз.
Подякували: 7 раз.
Сергей179 написав:
Хочу пораду: планую замінити лампи в майстерні на світлодіодні, хто це вже робив у своїх майстернях, які є недоліки, які краще купити і де, в магазині чи інтернеті, чекаю на поради.

Давно пора. ...для мастерской покупал теплого свечения. Недостатков не заметил.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#3  ПовідомленняДодано: 11 лютого 2017, 00:54 
Офлайн

Показаних робіт: 2
Дякував: 2 раз.
Подякували: 37 раз.
Вже кілька років в робочих приміщеннях використовую діодне світло, більярдний світильник теж діодний.
Лампи ставити не бачу сенсу по кількох причинах - відносно дорогі, зазвичай паршивий температурний режим для діода(через це вони з часом помітно деградують) і паршивенький блок живлення, який являє собою дуже компромісний економ варіант.
Світильники робив з діодної стрічки, слід зазначити що бувають вони дуже різної якості і брати треба більш-менш хорошу, діоди були 5630. Як основу використав алюмінієвий профіль, було прикуплено правило(чи як воно там називається) 2,5м і розрізав його на 4 частини. Далі клеїлась стрічка в 4 ряди, по контуру дав двосторонній скотч 2мм товщиною, на який приклеїв скло 2мм. Перед тим як приклеїти скло, звісно пайка і монтаж проводів і перевірка роботи.
Блок живлення імпульсний, його вибираєм залежно від потужності нашого світла, на щастя їх є багато і різних. В більярдному світильнику вирішив не тратитись на алюміній, а використав недорогий профіль для монтажу гіпсокартону - два ряди шириною 7см, бо це все і так заховано в обрамленні.
Світильники виходять значно дешевші ніж в магазині, крім того можна підбирати колірну температуру на свій смак, змішуючи білі і теплі стрічки. Алюмінієвий профіль я використав тому що відразу в око впало на базарі :D , ну і виглядає досить акуратно і компактно, а так взагалі згодиться будь-яка основа, яка може нормально відводити тепло.
Є ще варіанти з потужними кристалами, але це вже точкове світло і потрібно ставити розсіювач для пом'якшення, а молочні розсіювачі відчутно з'їдають світловий потік. Зі стрічками трохи простіше, бо вони розміщаються на досить великій площі і різкого світла все одно не вийде, хоча за бажанням можна і поставити молочний пластик.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#4  ПовідомленняДодано: 11 лютого 2017, 21:44 
Офлайн
Адміністратор

Показаних робіт: 31
Дякував: 23 раз.
Подякували: 86 раз.
Leo написав:
Лампи ставити не бачу сенсу по кількох причинах - відносно дорогі, зазвичай паршивий температурний режим

Маєте на увазі поганий темп. режим діодних ламп чи простих?

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#5  ПовідомленняДодано: 11 лютого 2017, 21:55 
Офлайн
Супермодератор

Дякував: 57 раз.
Подякували: 67 раз.
Юр4ик написав:
...для мастерской покупал теплого свечения...

У мене поки-що набір 50/50 з "теплих" і "холодних" ламп-економок.
Проводив дослід із заміни однієї з них на світлодіодну "холодну", такої ж само яскравісної температури. Покращення освітленності було, і непогане (суто візуально, люксметра не маю). А перед цим включав цю ж світлодіодну лампу у приміщенні з білими стінами та стелею. Результат такого порівняння - загальна освітленість істотно залежить від кольору стін і стелі. За темних кольорів втрата загальної освітленості суттєва.
Після цього прийшов до ідеї
Leo написав:
Світильники ... з діодної стрічки,...

як такий, що дозволяє простіше забезпечувати рівномірність освітлення. Але зараз відклав це рішення у "довгу полицю". По перше, наявне освітлення мене майже влаштовує, лише хочу доповнити його ще однією рухомою лампою, яка буде розташовуватись безпосередньо над робочою поверхнею. По-друге, не хочу знову робити розводку (коли робилась наявна діодні лампи були екзотикою).
Сергей179, я до того, що не завадить ретельно (у т.ч. на перспективу) спланувати кількість та розташування джерел світла під вимоги своїх задач. Щодо джерела світла - я за варіант, описаний Leo.

Leo
Leo написав:
...змішуючи білі і теплі стрічки.

В яких пропорціях змішували?
Leo написав:
Блок живлення імпульсний,...

Наводок не дає?

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#6  ПовідомленняДодано: 11 лютого 2017, 23:01 
Офлайн

Crane написав:
У мене поки-що набір 50/50 з "теплих" і "холодних" ламп-економок.

Возможно и я подмешаю холодного, но в чистом виде делает нервы глазам.
....игрался я со светодиодами, зборками, ленточками... анонизм это все, разве что для каких то частных случаев, для чего и оставил чутка зборок по 10ватт.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#7  ПовідомленняДодано: 12 лютого 2017, 13:34 
Офлайн
Супермодератор

Юр4ик написав:
..., но в чистом виде делает нервы глазам.

Тому я і використовую суміш холодного і теплого.

До речі, цитата: "Для правильного освітлення простору експерти радять при виборі світлодіода керуватися правилом — 15-20 Вт на 1 кв. м приміщення."
http://silskivisti.kiev.ua/19456/Dobriy.php?n=34625

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#8  ПовідомленняДодано: 12 лютого 2017, 14:36 
Офлайн

Crane написав:
До речі, цитата: "Для правильного освітлення простору експерти радять при виборі світлодіода керуватися правилом — 15-20 Вт на 1 кв. м приміщення."

..они забыли указать каких ватт, думается мне, что не потребляемых, а эквивалентных.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#9  ПовідомленняДодано: 12 лютого 2017, 17:34 
Офлайн

Peter написав:
Маєте на увазі поганий темп. режим діодних ламп чи простих?

Діод не повинен перегріватись, від цього він деградує(знижується яскравість), а LED лампи через обмежені габарити не дозволяють ефективно відводити тепло, тим більше що виробники стараються робити їх максимально потужними.
Crane написав:
В яких пропорціях змішували?

Це вже "на свій смак", я в основному брав нейтральний відтінок, знайомий теж робив щось схоже і змішував холодний з теплим, вийшло добре, хоча в нього здається живлення роздільне і є можливість коригувати температуру.
Crane написав:
Наводок не дає?

На ФМ радіо колись помічав що трохи дає, більше ніяк не проявляється, але блоки є різні - дешеві і дорожчі, сильно в цю тему не вникав.
Crane написав:

В батьковій майстерні(десь 25кв.м) поставив загальною потужністю 160w - цілком достатньо, знадвору ввечері з вікон світиться як при посадці НЛО, як би виглядало світло 500w навіть страшно уявити :D
Хоча якщо добиватись ідеальної рівномірності освітлення, ну ще розсіювач частину відбере, то десь так воно і вийде. Бо зазвичай залити світлом потрібно робочу зону, а над порохотягом чи пічкою вішати світильник не обов'язково.
Загалом з LED освітленням все досить добре, але якщо потрібно працювати з кольором то такий варіант не пройде - спектр там двохгорбий, виглядає приблизно так

При роботі з деревом (тонування) потрібно добре розрізняти відтінки тепло-червоного, а тут в нас якраз провал, колір трохи кидає в зелений(його в спектрі багато) Тому підбирав колір тільки при денному світлі.
Є такий параметр як CRI(colour rendering index), чим він більший тим якісніше будуть передаватись кольори. Лампи з максимальними значеннями CRI дуже недешеве задоволення.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#10  ПовідомленняДодано: 13 лютого 2017, 21:34 
Офлайн
Супермодератор

Leo написав:
Бо зазвичай залити світлом потрібно робочу зону,...

Саме тому
Crane написав:
наявне освітлення ... хочу доповнити його ще однією рухомою лампою, яка буде розташовуватись безпосередньо над робочою поверхнею.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#11  ПовідомленняДодано: 26 лютого 2017, 18:55 
Офлайн

Показаних робіт: 10
Дякував: 11 раз.
Подякували: 41 раз.
Leo написав:
В батьковій майстерні(десь 25кв.м) поставив загальною потужністю 160w

Це вказана потужність набраних світодіодних ламп???? :shock: А очі не 8-) при такому освітленні,на 25 квадратів.??? :shock: :geek:Якби це були лампи накалювання то я ще розумію.,а так :?

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#12  ПовідомленняДодано: 28 лютого 2017, 17:03 
Офлайн

Steblo написав:
Це вказана потужність набраних світодіодних ламп???? А очі не при такому освітленні,на 25 квадратів.??? Якби це були лампи накалювання то я ще розумію.,а так

Ні, світла досить, я би не сказав що забагато. Було 100w, пізніше ще доставив 60, вмикається окремо при потребі. Та й діоди там більш-менш хороший китай, в фірмових ефективність буде вища, ну і ціна відповідно теж.

Піднятись догори

ПП

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 12 повідомлень ] 

Часовий пояс : UTC + 2 годин [ Літній час ]

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

Ви не можете створювати нові теми на форумі
Ви не можете відповідати на теми на форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення на форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення на форумі
Ви не можете додавати файли на форумі