WoodMaster.in.ua

Український столярно-меблевий форум "Майстер"

Меблі та столярні вироби   

  
Сьогодні: 21 травня 2018, 06:18
Пошук від Google

Активні теми

Часовий пояс : UTC + 2 годин [ Літній час ]

Створити нову тему Відповісти  [ 14 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
Повідомлення:#1  ПовідомленняДодано: 27 квітня 2017, 01:15 
Офлайн
Адміністратор

Показаних робіт: 31
Дякував: 24 раз.
Подякували: 89 раз.
Чергова не столярна робота. Може скластись враження, що я столярку закинув...Це не так, обновки роблю для себе за гроші зароблені столяркою. Просто роботи на замовлення рідко бувають цікаві і на разі вони не варті уваги.
Тож коротко про апарат. Він може все (я так думаю), що може робити потужний трансформатор. Адже основа тут він, до речі він у мене вже був і працював не один десяток років чесно і самовіддано. Тому я не бачив сенсу його міняти, не зважаючи на те, що він трохи завеликий. Правда зважаючи на сучасні вимоги трохи перемотав.
Відразу пару слів для скептиків. Чому не купив? Тому, що таких не продають. А він може :
1. Зварювати електродами постійним струмом, який легко регулюється і точно контролюється в діапазоні 14В - 40В.
2. Зварювати дротом тонкі метали та алюміній в середовищі вуглекислоти або аргону.
3. Заводити автомобіль без аккумулятора.
4. Зараджати акумулятори.
5. Підняти напругу в мережі на 15В-30В потужністю 7кВт!
6. Великий трансформатор вмикається тільки для зварювання і в режимі очікування зварювальний апарат споживає біля 50Вт!
7. Всі режими роботи контролюються і відображаються в реальних вольтах та амперах.
8. Ну і додаткові плюшки для зварювання у вигляді двоканальної вольтодобавки, завдяки яким не треба дубасити електродом по металу для добування іскри. Просто підводиш електрод і він варить.

Приєднані файли:

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#2  ПовідомленняДодано: 27 квітня 2017, 22:38 
Офлайн
Супермодератор

Показаних робіт: 2
Дякував: 57 раз.
Подякували: 70 раз.
Добротний апарат!
Яка його маса?

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#3  ПовідомленняДодано: 27 квітня 2017, 23:06 
Офлайн

Показаних робіт: 26
Дякував: 164 раз.
Подякували: 157 раз.
Crane написав:
Яка його маса?

Теж дуже цікавить.Маючи такі можливості апарат звичайно клас,але інвертор з його вагою ,ну дуже практичний.Брав у сина то просто в захваті.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#4  ПовідомленняДодано: 27 квітня 2017, 23:15 
Офлайн

Показаних робіт: 7
Дякував: 248 раз.
Подякували: 83 раз.
думал взять себе, какой то бытовой аппарат, что бы по хозяйству что то у родителей "подправлять"...
смотря на ваш агрегат страшно становится... это же сколько всяких переключателей !?
я никогда в них не разберусь...

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#5  ПовідомленняДодано: 28 квітня 2017, 23:07 
Офлайн
Адміністратор

Crane написав:
Яка його маса?

Не важив. Думаю десь біля 100кг.
Теоретично можна зробити такий апарат на 20кг легшим та трохи меншим. Але в мене вже був трансформатор. Я не побачив потреби його міняти. За останніх пару десятків років я лише один раз варив на виїзді. Міг би і не варити, а можна при потребі і цей перевезти. В любому випадку мені нема потреби носити його як мобілку. А по території він їздить на колесах.

Роланд написав:
але інвертор з його вагою ,ну дуже практичний.Брав у сина то просто в захваті.

Ось як поломається(тьфу-тьфу-тьфу)...то про практичність і поговоримо.
Я занадто багато знаю в електроніці, щоб звязуватись з інвертором. Для цікавості можеш спитати в місцевих майстрів чи беруться вони за ремонт інверторів. Наші ні. А я знаю всіх, бо ж я сам там працював.
Крім того, не треба цей зварювальний рівняти з простим інвертором. Це півавтомат! А півавтомат інверторний буде не набагато меншим. В ньому так само стоїть велика бухта з дротом та механізм подачі того дроту .

tpsega написав:
это же сколько всяких переключателей !?я никогда в них не разберусь...

В звичайному магазинному апараті нема стільки перемикачів. Правда і нема стільки можливостей. Це так само як програми на компютері. Прості як небуть виконують пару функцій, а для великої кількості маневрів треба багато кнопок для управління. :unknown:
А в даному випадку більшість людей і не здогадується, що зварювальний апарат, який вони мають може виконувати ще якісь функції. Просто не вистачає перемикача! Купують окремо зарядні, пускові і стабілізатори для напруги.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#6  ПовідомленняДодано: 28 квітня 2017, 23:35 
Офлайн

Peter написав:
Ось як поломається(тьфу-тьфу-тьфу)...то про практичність і поговоримо.

Нічого вічного не має. ;) А я заводив свою машину звичайною зваркою,правда з акумулятором. Все було нормально. :unknown: Твій апарат :good: ,але як стаціонарний.Тому незле б мати ще й мобільний .
А тепер питання не по темі,як до електронщика.В мене є абсолютно новий автопилесос.Акумулятор здох.Але засада в тому,що двигун в ньому 6вольтовий.Чи міг би ти накидати якусь просту схемку подільника напруги з 12 на 6в?Потужність двигуна 50ват.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#7  ПовідомленняДодано: 29 квітня 2017, 17:01 
Офлайн
Адміністратор

Найпростіша схема ось ця. Але не треба поспішати купувати деталі. Блок живлення є практично в кожному електронному пристрої і його можна переробити під свої потреби. Позаглядай в загашники, зверни увагу в першу чергу на потужний транзистор НА РАДІАТОРІ ! Їх є багато різних. Наприклад в блоці запалення ВАЗ-2109. В першу чергу треба шукати радіатор. Без нього 50Вт не витягнути.
Крім того 6 вольт можна витягнути з зарядного. Також такий пилосос можна ввімкнути послідовно з лампою 50Вт на 6в, або 100Вт на 12В. А це є приблизно лампа фари автомобіля з ввімкненими паралельно нитками дальнього та ближнього світлом. Але приладом треба перевірити що конкретно лишається на пилососі. Боятись не варто, він витримає до 9в не довгий час, звичайно. Чим більша потужність лампи тим більше вона залишить пилососу.

Приєднані файли:

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#8  ПовідомленняДодано: 29 квітня 2017, 21:35 
Офлайн
Адміністратор

Роланд написав:
А я заводив свою машину звичайною зваркою,правда з акумулятором. Все було нормально.

Ти дав добре "кувалдою"(зарядним струмом ампер 50) по аккумулятору.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#9  ПовідомленняДодано: 29 квітня 2017, 23:23 
Офлайн

Дякую за так детальне пояснення.Буду експериментувати.
Peter написав:
Ти дав добре "кувалдою"(зарядним струмом ампер 50) по аккумулятору.

Напевне що так і було.Але то було не так часто ,а їхати треба було конче.Та й акумулятор був радянський ,а він був привичний і не до такого. :D

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#10  ПовідомленняДодано: 06 травня 2017, 09:43 
Офлайн

Показаних робіт: 0
Дякував: 9 раз.
Подякували: 2 раз.
А як регулюється зварювальний струм?

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#11  ПовідомленняДодано: 07 травня 2017, 16:10 
Офлайн
Адміністратор

Стоїть досить гнучка система регулювання струму. Три положення по первинній обмотці(верхній перемикач зліва). Два положення по вторинній обмотці(30-50вольт). Так як струм тут біля 100ампер, то стоїть перекидна перемичка. Плавне регулювання - тиристорами. На мості випрямлення стоїть два діода та два тиристора. Всі по 200ампер та на радіаторах. Практично не гріються.
Нащо так багато? Так як тиристори рубають синусоїду, то їм я обмежив межі регулювання і вони виконують роль тонкого регулювання. Але апарат відразу проектувався на напруги 14-50 вльт. Тож іншого варіанту, напевно і нема.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#12  ПовідомленняДодано: 08 травня 2017, 23:25 
Офлайн

А що за залізо на силовому тр-сі,чи не статор від ас .двигуна.В мене колись такий був.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#13  ПовідомленняДодано: 09 травня 2017, 02:14 
Офлайн
Адміністратор

Звичайно, що статор двигуна. Але мінусів тут нема. В двигуна функція така ж як в звичайного трансформатора - створювати магнітне поле.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#14  ПовідомленняДодано: 10 травня 2017, 00:05 
Офлайн

Мінус є-мотати нудно і довго. :D

Піднятись догори

ПП

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 14 повідомлень ]