WoodMaster.in.ua

Український столярно-меблевий форум "Майстер"

Меблі та столярні вироби   

  
Сьогодні: 23 лютого 2018, 23:30
Пошук від Google

Активні теми

Часовий пояс : UTC + 2 годин [ Літній час ]

Створити нову тему Відповісти  [ 15 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
Повідомлення:#1  ПовідомленняДодано: 04 червня 2017, 08:50 
Офлайн

Показаних робіт: 2
Дякував: 2 раз.
Подякували: 38 раз.
Нещодавно вдалось таки завершити проект, якому вже майже два роки. Просто колись з цікавості задумав зробити нові корпуса для акустичної системи, прикладом для наслідування в даному випадку була така фірма як Sonus Faber, в плані дизайну щось краще важко знайти, хоча ціни в них також вражають. В більшості моделей вони застосовують гнуті стінки корпусу, це запобігає появі стоячих хвиль, ну і само-собою така панель має значно вищу жорсткість, порівняно з рівною панеллю, та й загалом це просто круто виглядає.
Мені потрібно було просто настольний варіант для комп'ютера, тому розміри досить скромні ШхВхГ 160х270х250. Через малі розміри довелось трохи спростити передню фальшпанель, бо робити складішу конструкцію з трьох елементів передумав.
Бокові стінки клеїлись з трьої шарів фанери 4мм, але не відразу, а по одному. Пристосування лежало на плиті, листи вирівнювались і фіксувались цв'яшками, потім все стискалось через три бруси струбцинами, стояло десь пів дня. Панелі були склеєні в 2015 на водостійкий ПВА, один експериментальний кусок провалявся на дворі під дощами і снігами майже два роки і як не дивно нічого йому не сталось - форма як була так і є, навіть фанера не розклеїлась.

Через рік після склейки панелі обрізав по розміру і відкалібрував на фрезері, також обробив передню кромку з малим радіусом.

Ця кромка мене найбільше непокоїла, бо на це все треба було наклеювати шпон. Шпон був порізаний смугами, для того щоб його можна було нормально наклеїти на малий радіус кромки довелось попередньо формувати - зволожив і загнув на звичайному паяльнику :D Зрештою таки наклеїв.
Далі просто збирання корпусу, є порт фазоінвертора, врізав його на задній панелі. Сама задня стінка пізніше була обклеєна шкірою.

Після повної склейки і шпаклювання (де потрібно) наніс легкий розчин бейцу в якості індикатора і перешліфував дрібною шкуркою на бруску.
Бейц наносився на стирання, ще трохи підтонував пістолетом, лак поліуретановий. Прожилки чорні наносив бейцом через скотч. Грунту на цей момент в мене не було, тому всі шари було нанесено лаком в два заходи з витримкою і шліфовкою. На завершення спробував полірнути вручну пастою після дрібної шкурки - з'явився глянець, хоча лак 50-ка. Початково планував лакувати спеціальним глянцевим, але на момент роботи в мене його не було, а закуплятись для дрібного проекту якось вже не хотілось.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#2  ПовідомленняДодано: 04 червня 2017, 08:55 
Офлайн

З фальшпанеллю трохи були проблеми, був наклеєний замінник, але вигляд мені не дуже подобався, тому довелось віддерти, залишки клею повністю зняти було майже нереально. Була чорна шкіра, симпатична на вигляд, але некалібрована по товщині і трохи затовста, була рівненька шкіра коричневого кольору.

Вирішив наклеїти її, вроді мало бути непогано. Після наклеювання вигляд мені знову не сподобався, тобто було відносно норм. але хотілось краще. Вирішив пофарбувати в чорний, але бейцу в мене на той момент не було, спробував розчином фарби, появився глянець не дуже бажаний, довелось покриття змити. Згадав що в мене є чорна патина, спробував нанести на зразок, результат перевершив сподівання - все тримається добре і дає хороший матовий колір.

Динаміки MONACOR SPH-100AL, MONACOR DT-25N

На додаток до цієї АС під столом є ще компактний сабвуфер закритого типу, об'єм десь літрів 20.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#3  ПовідомленняДодано: 04 червня 2017, 09:05 
Офлайн

Ну і на завершеення трохи фото, світло було не дуже, тому за якість вибачайте - все знімалось на телефон. За початковою задумкою верхня і нижня панель мали бути чорного кольору, але один знайомий запропонував варіант металік(в оригіналі там нержавійка) Після недовгих роздумів так і зробив - досить непогано компонується з алюмінієвим дифузором динаміка і саме головне це не буде видно кожну пилинку на глянцевій чорній поверхні :D

Ну і на десерт типу оригінал Sonus Faber Guarneri Evolution, там є не одна генерація, які відрізняються дизайном, ця передостання :D

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#4  ПовідомленняДодано: 06 червня 2017, 02:29 
Офлайн
Адміністратор

Показаних робіт: 31
Дякував: 24 раз.
Подякували: 88 раз.
Все, ніби добре...але пару дрібних деталей не дотягують до рівня оригіналу. Це шкіра та відтінок тонування шпону. Ну і білі низ та верх також випадають. Я часто люблю повторювати, що відхід від стандартних загальнопринятих правил дуже ризикована справа. Ви можете стати або генієм або просто...не хочеться вживати поганих слів. Як бачите відома солідна фірма не знайшла можливим це зробити. Як би зкопіювати оригінал в цих деталях було б дуже важко, то я б зрозумів. Наразі радив би поправити. Тонування шпону було б добре зробити темнішим, тобто соліднішим, шкіру зняти і все виконати шпаклівками та фарбами. Або замінити на таку, яка не продається в кожному базарному магазині.
Надіюсь, Ви вірно сприймете мою критику. Я рідко хвалю та часто критикую напевно тому, що хочу, щоб до моїх робіт відносились так само. Не терплю коли хвалять особливо там, де точно видно недоробки. Друзі так не роблять, так поступають підлабузники.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#5  ПовідомленняДодано: 06 червня 2017, 07:48 
Офлайн

Peter, дякую за критику, це все так і я з цим згідний, але до ваших зауважень я міг би додати ще в три рази більше. Я не ставив перед собою завдання добитись стовідсоткової схожості, оригінал тут був швидше, так би мовити, як об'єкт натхнення :) Якщо ви глянете що собою являють конструктивно, як і з яких матеріалів робиться ця акустика за 12000Є, то зрозумієте що скопіювати її майже нереально і просто нема сенсу, як мінімум тому що динаміки СканСпік робить їм на замовлення, а кросовера схему ви ніде не знайдете.
Я бачив масу схожих спроб зробити щось схоже в такому стилі, але все воно виглядало якось мегапохабно, власне тому і вирішив глянути які там підводні камені. Передню панель зробити складною виявилось не так просто, бо тут розміри значно менші, а шкіра штука не дуже тонка і чотири складки дадуть десь 4мм, для мене це було нереально, хоча в більших моделях це можна реалізувати, крім того шкіра пристрілюватись повинна, а тут знову ж це нереально. Колір я брав досить класичний, який мене влаштовував, червоний фірмовий це якесь африканське дерево, затонувати приблизно можна, але це буде далеко не те. Кольори в них є досить різні, часто це просто горіх, шпон ясена брав в Брюховичах минулого року, горіх в них був, але тільки товстий, не 0,8мм.
Хотів би зробити колись нормальну підлогову акустику, там вже буде масштаб де розвернутись і не буде таких обмежень, але це вже як вийде.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#6  ПовідомленняДодано: 06 червня 2017, 15:34 
Офлайн
Адміністратор

Та я ж і не говорив про неточну копію. Я писав про порушення правил дизайну. В даному випадку білий колір(як третій) не відповідає правилам. Глянувши на шкіру всі згадають дешеві черевики. А з кольром є так само стереотипи, я порушувати небезпечно. Якщо глянути на шкалу того ж червоного кольору, то самими світлим буде рожевим, який асоціюється з дитячими та жіночими речами. Темночервоний вже буде рубіновим і буде асоціюватись з дорогим каменем, червоним деревом і взагалі буде робити вигляд більш солідним.
А взагалі копіювати дорогу акустику не так і важко. Можна зробити і краще тільки по тій причині, що серійна продукція завжди має характеристики нижчі від ручної. Схеми кросоверів також не є секретом. Головне знати частоти розділу сигналу. Хоча і це не є надто критичним. До речі назву кросовер правильно використовувати до фільтра, який стоїть перед пісилювачем в мережі слабкого сигналу і конструктивно є окремим елементом системи. Такі фільтри не обовязково робити самому, вони є в продажі.
Хороші динаміки також продаються в роздріб і це не обовязково СканСпік.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#7  ПовідомленняДодано: 06 червня 2017, 18:58 
Офлайн

Peter, відносно третього кольору ви трохи не праві, бо в "дизайні для чайників" радять використовувати НЕ більше трьох кольорів, хоча тут чорний верх таки дав би більш солідний вигляд. А ще верх і низ таки варто було відділити канавкою, для того щоб вони ще й рельєфом відділялись, а не тільки кольором.
В мене шкіра чомусь ніяк не асоціюється з мештами, а матова в поєднанні з глянцем виглядає вживу чудово. А от червоне дерево в нашій країні в більшості людей викликає асоціації з радянськими меблями, бо поки світ робив з нього якісні меблі, в нас робились поліефірні ящики :)
Робити копії фірмових АС можна, але тільки не в випадку з Сонус Фабер - їхня флагманська Аіда це взагалі шедевр колонкобудування, ручної роботи там багато. Хоча зараз роблять і досить доступну продукцію для масового споживача.
Для любителів щось поклеїти і покрутити шурупи є така штука як КІТ - фірмові комплекти для виготовлення. Продається все окремо під конкретні схеми для повторення - динаміки, фільтри, порізані деталі, виходить суттєво дешевше ніж готова АС з магазину. На Ютуб є багато таких відео, але недолік в 90 відсотків один - фінішне оздоблення. Можна бути генієм в склеюванні МДФ, але без компресора і пістолета на виході буде труноподібна бяка.
З динаміками проблем зараз нема, тут головне щоб гроші були. В тих же СканСпік є три цінових групи, знайомий брав найдешевшу серію Діскавері і дуже задоволений. Є такий магазин, в Фінляндії вроді audio-hi.fi , ціни досить адекватні, спілкуються російською, доставка до нас виходить приблизно 30 євро.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#8  ПовідомленняДодано: 07 червня 2017, 15:48 
Офлайн
Адміністратор

А як Ви зараз розділяєте частоти? Фільтра не бачив. Як звучить сабвуфер під столом? Колись робив такий експеремент, звук був жахливий. Невеличкий напівзакритий обєм повітря під столом створює ефект рупора, резонанси і в результаті бубначий звук. Тому маю в планах малі компютерні широкополосні АС. Ніяк руки не дійдуть.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#9  ПовідомленняДодано: 07 червня 2017, 22:50 
Офлайн

Там стоїть звичайний фільтр Батерворта другого порядку, плюс подільник з резисторів на ВЧ щоб зрівняти чутливість головок. Частота розділу 2800, бо цей твітер рекомендують різати не нижче 2500Гц. Дивився програмкою на телефоні АЧХ, в районі розділу все вийшло рівно - нема ні горбів ні ям, все-таки чим якісніші головки тим менше проблем. Твітер мені подобається, для компактних систем напевно найкращий вибір, в інших фірм теж бачив подібні неодимові моделі, ще й недорогий, десь близько 11Є.
Сабвуфер типу ЗЯ, з коректором Лінквіца, не бубнить, просто трохи підтримує діапазон знизу, вмикаю при потребі. Взагалі зшити сателіти з сабвуфером непросто, напевно найпростіше це зробити активним кросовером, але загалом 2+1 це не є система для музики і вбити двох зайців навряд чи вийде, хіба невибагливим слухачам.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#10  ПовідомленняДодано: 07 червня 2017, 23:44 
Офлайн
Адміністратор

Leo написав:
Дивився програмкою на телефоні АЧХ

Не зрозумів? Використовували мікрофон телефона? :oops:
Leo написав:
Твітер мені подобається.... десь близько 11Є.

Де брали не секрет?

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#11  ПовідомленняДодано: 08 червня 2017, 12:53 
Офлайн

Peter, саме так, є програми для андроїд, моя називається вроді Spectrum analyzer, там можна дивитись в реальному часі, є опція фіксації піків, коли можна тоном проганяти і малюється АЧХ. Звичайно з проф обладнанням це не рівняється, але все одно штука дуже корисна.
Динаміки брав кілька років тому, продавались на радіобазарі під замовлення, відразу на поверсі перші двері з правої сторони, зараз там щось інше, може перемістились. Просто це був простий і доступний варіант, зараз би напевно щось купляв через цей фінський магазин.
Стояли в мене з комп'ютером певний час колонки Мікролаб Соло 6, дуже їх всі хвалили тому і купив, але мені зовсім не сподобались і віддав братові. Потім знайшов в інтернеті тему, де людина намагалася зробити з них щось пристойне, але після заміру параметрів Т-С динаміків руки в нього опустились. Параметри плавали сильно від екземпляра до екземпляра і в парі вони ніяк нормально не могли працювати.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#12  ПовідомленняДодано: 09 червня 2017, 15:00 
Офлайн
Адміністратор

В мене є студійний мікрофон та хороша звукова карта, але не наважився знімати АЧХ тільки по причині приміщення, яке має також бути відповідним. Хоча якщо для себе, то може і є сенс пошукати резонанси якраз в тій кімнаті, де слухаєш музику. Бо в кінечному результаті який сенс від ідеальної акустики, якщо в кімнаті є голі стіни або відкрите шкло?
Ну а мікрофон мобілки...як на мене, то нема сенсу. Я знімав характеристики фільтрів. Вважаю достатнім. АЧХ акустики треба міряти при спробі зробити фазоінвертор. Саме при спробі, бо правильний фазоінвертор вдається зробити навіть не всім солідним виробникам акустики. В домашніх умовах краще зробити закритий ящик з запасом по обєму.
Подивився сайт audio-hi.fi. Вибір великий, але сайт дуже примітивний. Не вказуть навіть розмірів динаміків, відсутнє сортування.
В Україні добре представлено диніміки Beyma (http://beyma.com.ua/) . Не перетинались з такими?

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#13  ПовідомленняДодано: 09 червня 2017, 20:09 
Офлайн

Peter написав:
Подивився сайт audio-hi.fi. Вибір великий, але сайт дуже примітивний. Не вказуть навіть розмірів динаміків, відсутнє сортування.

Оформлення то вже таке, характеристики там всі теж є в вигляді PDF файлів, ще й часто додаються різні журнальні тести. Головне що є нормальна доставка і ПейПал.
З Beyma не перетинався, але чув при них, дякую за посилання, добре якщо воно є вже в Україні.
Peter написав:
Ну а мікрофон мобілки...як на мене, то нема сенсу.

Їх характеристики не такі вже й погані, це звичайно не серйозний інструмент, але всі "косяки" видно добре. Зрештою ця АЧХ це можна так сказати "шумова" характеристика, яка нам нічого не каже про якість і детальність системи. Вона може бути рівною в паршивої акустики і досить кривою в хорошої, тут головне щоб людині подобалось :)

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#14  ПовідомленняДодано: 11 червня 2017, 22:55 
Офлайн
Адміністратор

Leo написав:
характеристики там всі теж є в вигляді PDF файлів

Ну ось заходжу я на сайт і мені треба підібрати НЧ-динамік 8дюймів. :oops:
Ще не бачив сайту без сортування по діаметру і частотах.
Напевно доведеться підбирати динаміки на інших сайтах, а там купувати.
Leo написав:
Зрештою ця АЧХ це можна так сказати "шумова" характеристика, яка нам нічого не каже про якість

Тут можна погодитись, але
Peter написав:
є сенс пошукати резонанси

тобто частоти, які випирають і суттєво впливають на звучання.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#15  ПовідомленняДодано: 11 червня 2017, 23:52 
Офлайн

Peter написав:
Ну ось заходжу я на сайт і мені треба підібрати НЧ-динамік 8дюймів.
Ще не бачив сайту без сортування по діаметру і частотах.
Напевно доведеться підбирати динаміки на інших сайтах, а там купувати.

Там не так багато фірм, крім того не всі представлені повним асортиментом, розмір зазвичай пишуть в назві моделі - перше число в дюймах, в Scan-Speak це сантиметри 22W/8534G00, так що зорієнтуватись можна.

Піднятись догори

ПП

Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 15 повідомлень ] 

atlas-decor.com.ua

Часовий пояс : UTC + 2 годин [ Літній час ]

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

Ви не можете створювати нові теми на форумі
Ви не можете відповідати на теми на форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення на форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення на форумі