WoodMaster.in.ua
 

Український столярно-меблевий форум "Майстер"

 

Меблі та столярні вироби   

 
  
Сьогодні: 26 червня 2019, 03:15
Пошук від Google

Активні темиЧасовий пояс : UTC + 2 годин [ Літній час ]
Створити нову тему Відповісти  [ 67 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4  Далі
Автор Повідомлення
Повідомлення:#1  ПовідомленняДодано: 05 лютого 2012, 14:42 
Офлайн
Адміністратор
Аватар користувача

З нами з: 19 січня 2012
Повідомлень: 1902
Показаних робіт: 31
Дякував: 26 раз.
Подякували: 93 раз.
Нерідко з різних причин доводиться нехтувати покупкою додаткових витратних матеріалів. Багато намагаються обійтися одним штатним диском, що входять в комплект пилки. Воно і зрозуміло, адже гарний пильний диск коштує від 70 до 100 доларів, а то й дорожче. Але, тим не менше, якщо чекають розпилювальні роботи і при цьому зовсім не входить у плани спалити двигун пили, то краще підійти до питання вибору з усією відповідальністю.
Треба визнати ще той факт, що продавці на ринках не завжди можуть дати грамотну консультацію по вибору дискових пилок, а документація до них, як правило, відсутня.
Основними розмірами круглих пив є діаметри зовнішнього кола, посадкового отвори і його товщина, які, як правило, вказуються на пильном диску.
По конструкції їх можна розділити на пили з монолітного матеріалу, і твердосплавних дисків, на кінчиках зубів яких є пластини з твердого сплаву. Зазвичай з карбіду вольфраму і кобальту.
І ті й інші мають свої переваги і недоліки. Монолітні диски досить швидко тупляться, вимагають періодичної заточення і розлучення зубів. Але, такий диск може витримувати кілька переточувань, які не складно зробити самостійно.
Більш дорогі диски з твердосплавними зубами служать до переточування довше, але заточити їх без спеціального верстата - дуже складне завдання.
Тим не менш, найбільшу популярність здобули диски з твердосплавними напайками. Насамперед це викликане економічною ефективністю і високою якістю обробки матеріалу. Тому останні розглянемо більш докладно.
Форма зуба може мати як негативний, так і позитивний кут. Цей кут утворюється між передньої крайки зуба і лінією проведеної від центру диска (мал.1).
Геометрія заточення зубів пильного диска впливає на якість і швидкість різання. На сьогоднішній день найбільше поширення отримали наступні форми заточення зуба: плоска заточення зуба, що чергується нахил заточок і трапеця-прямий зуб.
Плоска (прямий) заточення (мал.2) використовується для теслярських грубих і швидких пропилів в масиві деревини, коли якість різа не має значення.
Змінний нахил заточок добре підходить для поперечного чистого різу твердого та м'якого дерева, фанери (мал.3).
Трапецієподібне заточення (мал.4) ідеально підходить для робіт по ЛДСП, пластику, кольоровим металам. Таке заточення запобігає розщеплення ламінованого матеріалу, трапецієподібний зуб виконує чорнове пиляння, а наступний за ним плоский зуб забезпечує чистоту крайок різу.
Якщо пиляти ламінований матеріал пилками з "косим" заточенням, основне навантаження лягає на вершину тригранного кута, що приводить до досить швидкому його затуплення і появі відколів. А на різцях з "трапецією" відсутні гострі кути, тому стійкість таких пив буде вище, ніж на пилах з "косим" заточенням.


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#2  ПовідомленняДодано: 05 лютого 2012, 14:44 
Офлайн
Адміністратор
Аватар користувача

З нами з: 19 січня 2012
Повідомлень: 1902
Показаних робіт: 31
Дякував: 26 раз.
Подякували: 93 раз.
Звичайно, зовсім без сколів на двох сторонньому ламінаті при пилянні такими дисками не обійтися, але розміри і кількість відколів можна суттєво зменшити. Для більш чистого різання ламінованого матеріалу потрібно використовувати допоміжний диск, тобто різання має відбуватись на спеціальних верстатах.
Для різання кольорових металів, випускаються диски з негативним і позитивним кутом.
Диски з негативним кутом використовують при пилянні тонкостінної профілю, при цьому зменшуються задирки на виході. З позитивним кутом нахилу ріжучої кромки пилки використовують при пилянні товстостінного профілю. Для збільшення стійкості таких пил від бічного навантаження, основи виготовляють більш товстими на відміну від пил для ламінованого матеріалу.


Приєднані файли:

Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#3  ПовідомленняДодано: 05 лютого 2012, 14:46 
Офлайн
Адміністратор
Аватар користувача

З нами з: 19 січня 2012
Повідомлень: 1902
Показаних робіт: 31
Дякував: 26 раз.
Подякували: 93 раз.
Тепер про пили для різання деревини.
Поздовжній різ краще робити диском з меншою кількістю зубів, позитивним кутом нахилу зубів і великими западинами між зубами для викиду тирси. На диск діаметром 230-250мм рекомендована кількість зубів не має перевищувати 18-24 шт.
Для поперечного чистого різу кращий диск з великою кількістю зубів.
У продажу також є пильні диски з обмежниками подачі у вигляді виступів позаду твердосплавної напайки кожного зуба пилки, які обмежують надмірне підвищення швидкості подачі, або її нерівномірність (мал.5). Крім того, обмежувач запобігає пошкодження ріжучих крайок, випадаючими сучками.
Досить багато інформації можна знайти на упаковці диска. У вигляді символів зображується матеріал, для роботи з якими призначений даний диск, напрямок різу (поперечний, або поздовжній), допустимі максимальні обороти. Також можна прочитати кути нахилу зубів - NEG -5*, або POZ 10* (негативний і позитивний відповідно). Для наочності, ще відображають або торцовочную пилу, або ручну дискову.
Вибираючи диск під певну роботу, необхідно звернути увагу на кут нахилу зубів пилки, геометрію заточування, розширювальні прорізи, виступи, наступні за зубом для забезпечення упору, поглиблення між зубами.
Пильні диски по виду робіт можна умовно розділити на: пилки для поперечного розпилу деревини; пилки для подовжнього розпилу деревини; пили з ламінованого матеріалу і пилки для різання кольорових металів
На жаль, немає таких дисків, однаковою мірою чудово справляються з різними матеріалами і завданнями, та ще й з можливістю установки на будь-який вид інструменту.
При купівлі диска дуже важливо враховувати і передбачити не тільки, ЩО належить пиляти, а ЯК буде відбуватися цей процес і які наслідки нас чекають після застосування неправильно підібраного диска. Неправильний вибір може зіпсувати диск, а може і двигун інструменту.
Дорогий імпортний диск не доцільно встановлювати на пилу з високими осьовими і радіальними биттями. Існують, наприклад, і такі диски, які мають допуск на торцеве биття 0,05%. Деякі корпуси пил проходять додаткове хонінгування посадкових отворів. Абсолютно очевидно, що їх застосування на верстатах побутового класу не виправдане.


Приєднані файли:

Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#4  ПовідомленняДодано: 05 лютого 2012, 14:46 
Офлайн
Адміністратор
Аватар користувача

З нами з: 19 січня 2012
Повідомлень: 1902
Показаних робіт: 31
Дякував: 26 раз.
Подякували: 93 раз.
Також доводиться миритися з тим, що один диск не здатний забезпечити одночасно і якість і продуктивність.
При виборі пиляльного диска візьміть його в руки і подивіться на світло в напрямку шліфування диску. У "нормальної" пилки сліди від шліфувального інструменту розходитимуться колами від посадкового отвори, у "бюджетної" таких слідів не буде. Це говорить про те, що в першому випадку пилу окремо шліфували, тобто калібрували після вирізки з листа. У другому випадку шліфують - калібрують весь аркуш (якщо взагалі роблять це). Очевидно, що балансування і рівномірний розподіл внутрішніх напружень, яке виникає в роботі, буде в першому випадку витриманий краще.
Також зверніть увагу на те, як відполірована поверхня диска. Якщо є шорсткості, груба обробка, то не важко уявити, як на них буде налипати смола.
Ще у гарної пилки написи будуть зроблені лазером, а не фарбою, яка швидко зітреться. Написи на диску допоможуть при її подальшому обслуговуванні.
При розпилі матеріалу вкрай небажаним для дисків є перегрів. Диски "горять" від сильного тертя об стінки пропилу. Від локального перегріву з'являються випуклості, які за рахунок температурного розширення стають все більше і труться ще сильніше.
Для того, щоб диск не "повело" на його тілі є температурні компенсатори, які являють собою прорізи шириною 1-2 мм і довжиною 15-20мм. Ці прорізи розташовуються радіально від межзубової впадини і закінчуються круглими отворами. На деяких дисках ці отвори заповнені мідної заклепкою для зменшення вібрації і кращого охолодження пилки.
Також на тілі пильного диска для зменшення вібрації і зниження шуму виробники роблять хитромудрі вузькі лазером, конфігурації яких несуть певну функціональне навантаження (компенсатори напруги, віброгасники, термокомпенсаторы і т.д.).
Найважливішим параметром дискової пилки високої точності є відсутність відхилення від площини диска пилки, зведене до мінімуму його торцеве і радіальне биття. Від цього залежить чистота обробки, продуктивність, робочий ресурс інструменту.
Більш тонкі пилки мають деякі перевагу: вимагають меншої витрати енергії, меньші втрати матеріалу. Але, вони менш стійкі в роботі і вимагають більш "ніжного" поводження, тому для важких умов роботи слід вибирати більш товсті пилки.
У висновку хотілося б звернути увагу, що при розкрої матеріалу необхідно зменшувати величину виходу зубів пили над пиломатеріалом. Цього часто не роблять початківці та любителі майструвати. Це збільшує якість пропилу, зменшує опір різанню, знижує нагрів і зменшує навантаження на двигун. Рекомендований виступ зубів пили над заготовкою не повинен перевищувати 10-20 мм. Якщо конструкція верстата має можливість регулювання висоти диска, дотримуйтесь цього правила.


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#5  ПовідомленняДодано: 05 лютого 2012, 21:48 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 28 січня 2012
Повідомлень: 808
Показаних робіт: 7
Звідки: Ужгород
Дякував: 267 раз.
Подякували: 85 раз.
не буду переписывать чужие посты, вот здесь представитель CMT говорит о вылете пилы над ДСтП при положительном и отрицательном наклоне зуба...

_________________
Помогу купить инструмент "CMT", "Freud", струбцины "BESSEY", с некоторой скидкой. с ув. Сергей.


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#6  ПовідомленняДодано: 05 лютого 2012, 22:25 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 25 січня 2012
Повідомлень: 882
Показаних робіт: 5
Звідки: Трускавець
Дякував: 5 раз.
Подякували: 15 раз.
В мене синій бошівський для ламінованих матеріалів , задоволений , ріже ДСП без сколів .
google.de/url?sa=t&rct=j&q=bosch%20saegeblatt%20fuer%20laminierte&source=web&cd=1&ved=0CG0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.bosch-pt.com%2Fde%2Fde%2Fac%2Fzubehoer%2Fnews-extras%2Faktuelles%2Ffuer-besonders-praezise-und-saubere-schnitte_1600.html&ei=btcuT5flMZO68gOTxpmADw&usg=AFQjCNGHMl5cmKXEGoU--yG2N88cY7aicw

Правда й ціна висока .


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#7  ПовідомленняДодано: 06 лютого 2012, 00:45 
Офлайн
Адміністратор
Аватар користувача

З нами з: 19 січня 2012
Повідомлень: 1902
Показаних робіт: 31
Дякував: 26 раз.
Подякували: 93 раз.
mijki написав:
ріже ДСП без сколів

Один диск без підрізки? Поки не побачу,не увірую. :roll:
Який розмір? Скільки зубів?


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#8  ПовідомленняДодано: 06 лютого 2012, 01:02 
Офлайн
Адміністратор
Аватар користувача

З нами з: 19 січня 2012
Повідомлень: 1902
Показаних робіт: 31
Дякував: 26 раз.
Подякували: 93 раз.
tpsega написав:
представитель CMT говорит о вылете пилы

Та він,чесно кажучи,нічого і не каже. В одному місці рекомендує виліт на зуб,через пару речень вже говорить про 40-50мм. Та і мова там йде про розпил ЛДСП. В першу чергу ставиться питання якісного різу. Той представник такі словесні кола намотав,що висновку з його слів зробити не можливо. Та і правильно зробив. Ця тема дуже мутна.
Хоча я скажу більш прямо:не треба різати ЛДСП без підрізки. Це все одно,що шукати якісний та дешевий китайський інструмент. Може комусь і повезе, а може в нього просто вимоги не високі.


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#9  ПовідомленняДодано: 06 лютого 2012, 10:32 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 25 січня 2012
Повідомлень: 882
Показаних робіт: 5
Звідки: Трускавець
Дякував: 5 раз.
Подякували: 15 раз.
Peter написав:
не треба різати ЛДСП без підрізки. Це все одно,що шукати якісний та дешевий китайський інструмент. Може комусь і повезе, а може в нього просто вимоги не високі.


Ят його як купив то відразу й вставив , попробувати . Різав без підрізки але на рухомій каретці , тобто низ ЛДСП мав опору . Розмір - 25 см. Ціна 950 гр.


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#10  ПовідомленняДодано: 17 лютого 2012, 20:31 
Офлайн

З нами з: 16 лютого 2012
Повідомлень: 64
Показаних робіт: 0
Дякував: 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Доброго!Є вже 2 диски Атака та Бош.Атакою більш менш задоволений,тип зуба піраміда та звичайний(мабуть так)-негативний.Бош ріже аккуратніше але при торцюванні його кудись чомусь уводе, теж негативний(фото нижче).Збільшив затискні шайби-не помогло.У знайомого круг Поділля,ріже краще ніж Атака моя але там прорізі між зубами більші- на що вони впливають?Невже справа в оходженні диску
Зображення


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#11  ПовідомленняДодано: 17 лютого 2012, 21:49 
Офлайн
Адміністратор
Аватар користувача

З нами з: 19 січня 2012
Повідомлень: 1902
Показаних робіт: 31
Дякував: 26 раз.
Подякували: 93 раз.
Вітаю,Vladlen. Відразу питання,нащо стільки зубів? Для ЛДСП? Дерево такими не ріжуть. :?
Ось не давно взяв Атаку діаметром 300мм на 32 зуби, то відразу вирізав третю частину. Нащо такий брав? Та нема в Атаки меньше для такого діаметра. Там на останньому фото видно viewtopic.php?f=35&t=25 . Хоча ніхто поки не замітив. :)
Vladlen написав:
при торцюванні його кудись чомусь уводе

В основному таке буває від поганого диска. Не правильно заточений. Варто також перевірити точність установки диска,направляючої та биття диска.


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#12  ПовідомленняДодано: 17 лютого 2012, 22:41 
Офлайн
Супермодератор
Аватар користувача

З нами з: 25 січня 2012
Повідомлень: 1529
Показаних робіт: 2
Звідки: Житомир
Дякував: 57 раз.
Подякували: 70 раз.
Vladlen, вітаю.
Vladlen написав:
У знайомого круг Поділля,

Уточнив на днях у реальних користувачів їхньої продукції - диски краще замовляти з самої фірми, на місцях можуть продавати ...самі знаєте. Відгуки про оригінальні диски дали нормальні.
Щодо диска Bosch - можна його каталожний номер?

_________________
The party ain't over yet!


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#13  ПовідомленняДодано: 19 лютого 2012, 13:17 
Офлайн

З нами з: 16 лютого 2012
Повідомлень: 64
Показаних робіт: 0
Дякував: 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Crane написав:
Щодо диска Bosch - можна його каталожний номер?

При можливості знайду.
Peter написав:
Відразу питання,нащо стільки зубів? Для ЛДСП? Дерево такими не ріжуть.

Брав для роботи з деревом(дубові сходи) .Пробував диск меншого діаментра 250мм на 60зубів,одні сколи.


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#14  ПовідомленняДодано: 19 лютого 2012, 16:58 
Офлайн
Адміністратор
Аватар користувача

З нами з: 19 січня 2012
Повідомлень: 1902
Показаних робіт: 31
Дякував: 26 раз.
Подякували: 93 раз.
Хороший диск на дереві сколів не дає. Кількістю зубів таку проблему не вирішити. При потребі можна зменшити подачу заготовки,адже диск з великою кількістю зубів також не дозволить велику подачу. А якщо сколи були при виході пилки,то треба просто підкладати на виході якийсь брусок,який підіжме волокна і не допустить сколи.


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#15  ПовідомленняДодано: 20 лютого 2012, 11:08 
Офлайн

З нами з: 16 лютого 2012
Повідомлень: 64
Показаних робіт: 0
Дякував: 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Цитата:
Щодо диска Bosch - можна його каталожний номер?
2 608 640 442 *


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#16  ПовідомленняДодано: 23 лютого 2012, 21:17 
Офлайн
Супермодератор
Аватар користувача

З нами з: 25 січня 2012
Повідомлень: 1529
Показаних робіт: 2
Звідки: Житомир
Дякував: 57 раз.
Подякували: 70 раз.
Vladlen написав:
Цитата:
Щодо диска Bosch - можна його каталожний номер?
2 608 640 442 *

Ось він bosch-pt.com/ua/uk/accocs/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B4%D1%8F/189040/8002/%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D1%8F%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B8-%22optiline-wood%22-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%86%D1%8E%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D1%85-%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D1%83%D1%81%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D1%85-%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%BA/%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D1%8E%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA-%22optiline-wood%22/
Пиляльні диски «Optiline Wood» для торцювальних та вусорізальних пилок
Номер за каталогом 2 608 640 442
Розпилювальний диск «Optiline Wood»
Зовнішній діаметр, дюйм 12
Зовнішній діаметр, мм 305.0
Посадочний діаметр, мм 30.0
Ширина різу (b1), мм / товщина полотна (b2), мм 2,5/1,8
Кількість зубців 96
Тип Пилка прямого та косого різу
Форма зубців ATB/N
Результат різання 4.0

За формальними ознаками підходить для торцювання. Поправте, якщо помиляюсь.
Якщо подивитись на тип диска, який іде з торцовками Bosch, наприклад,
GCM 8 S Professional, диск 2 608 640 641 (з серії Optiline Wood), форма зуба ATB/N;
GCM 12 SD Professional, диск 2 608 640 441 (з серії Optiline Wood), форма зуба ATB/N;
GCM 12 GDL Professional, диск 2 608 642 103 (з серії Top Precision Best for Wood) , форма зуба ATB/N,
тут також "косозуб" - якщо новий, то повинен різати без сколів, при належній швидкості подачі.
Vladlen написав:
Атакою більш менш задоволений,тип зуба піраміда та звичайний(мабуть так)-негативний.Бош ріже аккуратніше але при торцюванні його кудись чомусь уводе, теж негативний

Vladlen, а можете обидва свої диски спробувати на іншій торцовці? Якщо результат буде незмінний, логічно припустити що справа в якості диска, інакше - у торцовці:
Peter написав:
точність установки диска, направляючої та биття диска.

Vladlen написав:
Атака моя але там прорізі між зубами більші- на що вони впливають

Пазухи (заглиблення між зубами) забезпечують місце для "тимчасового зберігання" зрізаного зубом матеріалу при кожному обертові диска. Мала пазуха - диск для чистового різання, велика - для швидкого поздовжнього.

_________________
The party ain't over yet!


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#17  ПовідомленняДодано: 24 лютого 2012, 23:19 
Офлайн

З нами з: 16 лютого 2012
Повідомлень: 64
Показаних робіт: 0
Дякував: 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Цитата:
Vladlen, а можете обидва свої диски спробувати на іншій торцовці? Якщо результат буде незмінний, логічно припустити що справа в якості диска, інакше - у торцовці:

Обидва ні як .Такий самий Бош у знайомого і теж валяється без діла.Атаку можна спробувати протестувати але це буде не скоро.


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#18  ПовідомленняДодано: 25 лютого 2012, 09:48 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 25 січня 2012
Повідомлень: 882
Показаних робіт: 5
Звідки: Трускавець
Дякував: 5 раз.
Подякували: 15 раз.
Vladlen написав:
Такий самий Бош у знайомого і теж валяється без діла.


Треба було синій взяти( правда там і ціна... ) , я ним трохи порізав дерево , потім як спробував ДСП та побачив який чистенький різ то мені його стало шкода на дереві затуплювати - поклав назад АЕГшний в пилу , а бош притримаю ліпше на плити , або на відповідальні різи ( кінцеві ітп.).

bosch-pt.com/productspecials/accessories/csb/de/de/expert-program.html


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#19  ПовідомленняДодано: 25 лютого 2012, 18:47 
Офлайн

З нами з: 16 лютого 2012
Повідомлень: 64
Показаних робіт: 0
Дякував: 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Спарва в товщині диска


Піднятись догори

ПП

 
Повідомлення:#20  ПовідомленняДодано: 26 лютого 2012, 14:06 
Офлайн
Супермодератор
Аватар користувача

З нами з: 25 січня 2012
Повідомлень: 1529
Показаних робіт: 2
Звідки: Житомир
Дякував: 57 раз.
Подякували: 70 раз.
Vladlen написав:
Спарва в товщині диска

Затонкий?

_________________
The party ain't over yet!


Піднятись догори

ПП

 
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 67 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4  Далі

atlas-decor.com.ua


Часовий пояс : UTC + 2 годин [ Літній час ]


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей


Ви не можете створювати нові теми на форумі
Ви не можете відповідати на теми на форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення на форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення на форумі
Ви не можете додавати файли на форумі

Вперед:  
Powered by phpBB®

cnc-market.in.ua
kremen-decor.com.ua