WoodMaster.in.ua

Український столярно-меблевий форум "Майстер"

Меблі та столярні вироби   

  
Сьогодні: 19 листопада 2019, 04:12
Пошук від Google

Активні теми

Часовий пояс : UTC + 2 годин [ Літній час ]

Створити нову тему Відповісти  [ 14 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
Повідомлення:#1  ПовідомленняДодано: 18 липня 2019, 09:24 
Офлайн

Показаних робіт: 3
Дякував: 59 раз.
Подякували: 42 раз.
Останнім часом на форумах і Ютубі мені почали частенько потрапляти матеріали по будівництву станочки ЧПУ з фанери. Тема мене зацікавила. Справа в тому, що такий верстат може зібрати практично кожен, при наявності проекту і можливості крою фанеру на великому верстаті ЧПУ. Для збірки не потрібна допомога дорогих спеців - токаря, зварювальника, фрезерувальника. Не потрібно мати будь-якого особливого інструменту. Досить мінімум, який є у кожного домашнього майстра.
І, оскільки у мене є доступ до великого хорошого верстата ЧПУ, я вирішив спробувати такий проект втілити в життя.
Спочатку проєктую станочок в СолідВорксі.

Приєднані файли:

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#2  ПовідомленняДодано: 18 липня 2019, 10:19 
Офлайн

Купляю фанеру. Оскільки з фанерою раніше практично справ не мав, прийшлося вивчати пропозиції, та розбиратися в сортах та видах фанери, яка есть на ринку. Купив ФК 15 мм шліфовану. Гугл пише, що фанера ФК по єкологічних вимогах допускається до використанні в житлових приміщеннях.
Роблю розкрий фанери по деталях...

Приєднані файли:

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#3  ПовідомленняДодано: 18 липня 2019, 13:38 
Офлайн

Показаних робіт: 7
Дякував: 284 раз.
Подякували: 91 раз.
а меня в этом деле пугает электроника... ничего в ней не понимаю... :?

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#4  ПовідомленняДодано: 18 липня 2019, 14:54 
Офлайн

НУ, как на мой взгляд, в электронике подобного станка ЧПУ ничего сложного нет. Если есть, кто может подсказать, то достаточно самых простых знаний. Но, с другой стороны, вы в чем то правы. Тогда вам придется покупать или заказывать готовый станок - "под ключ". Но, всё равно, желательно иметь знакомого телемастера или киповца, чтоб в будущем , при возникновении неполадок, было к кому обратиться за помощью.
Тут же встает ещё один вопрос - вы не дружите с электроникой, ну и ладно. А дружите ли вы с компьютером? Ведь станок - это , по сути, программно-аппаратный комплекс. Сможете ли вы освоить программки, в которых будете готовить ваши будущие шедевры, хватит ли у вас на это мотивации?
В моей практике были разные заказчики. Расскажу в двух словах про два случая.
Заказал у меня станок мой хороший знакомый. Сосед. Молодой мужчина, с образование, продвинутый во многих вопросах. Пока станок собирался, заходил каждый день, интересовался, торопил. Станок сделал, при нем отфрезеровали какое то панно, всем понравилось, все довольны. Станок перевезли ему год назад и с тех пор станок ни разу не включался. При встречах предлагаю позаниматься, уклоняется - не когда, нет времени. Знаю, что неправда. Какой то комплекс, страх, что ли возник. Не понимаю...
Другой случай - лет 5 назад приехал ко мне мужчина, кто то с Киева ко мне направил - хочет заказать хороший дорогой станок. Сам столяр. В компьютерах - ноль, в смысле - полный ноль, возраст - ближе к 50.
Ударили по рукам, станок сделали, за это время подружились, я его начал натаскивать по компьютеру, по программкам ЧПУ, было нелегко, но дело шло. Через год он запросто мог работать в вектрике, арткаме, дескпрото. Через полтора года мы вместе с ним решили пойти на курсы 3ДМакс. Научились сами моделить многие вещи. Кто в курсе, тот понимает, какой рывок сделал Игорь в своих знаниях, несмотря на возраст и отсутствие базовых знаний. Главное - мотивация. Так он и своей столярке достиг очень больших высот, на мой взгляд.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#5  ПовідомленняДодано: 18 липня 2019, 15:16 
Офлайн

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#6  ПовідомленняДодано: 18 липня 2019, 16:59 
Офлайн

Юрий написав:
А дружите ли вы с компьютером?

ну мне хватило одного часа для ознакомления с кодами и с принципами работы на подобном оборудовании и я уже смог написать свою первую программку без всяких CAM-ов и CAD-ов, исключительно с помощью кодов... (отфрезеровал название нашей фирмы...) :yahoo:

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#7  ПовідомленняДодано: 18 липня 2019, 17:16 
Офлайн

Ну вот, вы сами ответили на свой вопрос... :D

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#8  ПовідомленняДодано: 18 липня 2019, 17:42 
Офлайн

да я вопроса и не задавал... просто не дружу с электроникой... для меня это сложней чем подружиться с программированием...

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#9  ПовідомленняДодано: 19 липня 2019, 15:46 
Офлайн
Адміністратор

Показаних робіт: 31
Дякував: 26 раз.
Подякували: 98 раз.
Тут все залежить від глибини занурювання. Рівні можуть дуже сильно відрізнятись. Хтось, знаючи як працює тріод вважає себе електронщиком, а хтось розробляючи електронні пристрої на мікросхемах вважає себе тупаком, бо не завжди і все виходить так як хочеш.
Я трохи білльше знаю електроніку. Вважаю , що ці дві теми по складності приблизно однакові.
Хоча є принцопова різниця. В програмуванні можна відкотитись до попереднього стану і виправляти помилки до безконечності. В електроніці при кожній помилці попадаєш на гроші.
А взагалі для мене слова станок і фанера не сумістні.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#10  ПовідомленняДодано: 20 липня 2019, 06:19 
Офлайн

Peter написав:
А взагалі для мене слова станок і фанера не сумістні.

У міру накопичення досвіду життя нас іноді змушує змінювати погляди на деякі речі. Швидше за все рік тому я б теж відмахнувся, не замислюючись, від такого проекту. Але в тому принадність різноманіття нашого світу, що ми постійно пізнаємо щось нове. І деякі позиції в свідомості змінюємо, іноді на протилежне. Що є верстат з фанери? Це просто інструмент для втілення якихось творчих задумів. З власного досвіду знаю, коли тільки починав знайомиться з ЧПУ, як ідея володіння верстатом мене захопила. Якщо б мені в той час підказали такий проект, я б ухопився. Дуже важко початківцю, який знайомиться з ЧПУ, зважитися на покупку професійного верстата - дуже дорого. А з таким станочки людина може втілити свою мрію, тому що ціна невисока, практично кожному доступна. З приводу якості верстата з фанери пропоную дочекатися продовження фільму, обов'язково зніму верстат в роботі ...
Але я вже бачу, що фанера аж ніяк не гірше ніж алюмінійовий профіль, який нам пропонує багато виробників.
До речі, наведу приклад дуже сер'езного станка із фанери, на мій погляд, проект успішний...

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#11  ПовідомленняДодано: 23 липня 2019, 16:08 
Офлайн
Адміністратор

Показаних робіт: 31
Дякував: 26 раз.
Подякували: 98 раз.
Юрий написав:
У міру накопичення досвіду життя нас іноді змушує змінювати погляди на деякі речі.

Ну що ж, почекаємо ще трохи. Може Brassa чи Hamer дійдуть таки до станків з фанери.

Юрий написав:
А з таким станочки людина може втілити свою мрію

Ось тут хотів би більше пояснень. Я також не один раз думав про станок ЧПУ. Але так як мені вже не 18, то я вже розумію, що зараз головне не зробити, а продати.
Запускати станок з ЧПУ на виборку шипів...як на мене не серйозно. Більш складні вироби(меблі з декором, столи з точеними ногами, супербалясини) важко продати. Недавно робив меблі з дерева для американця(поки живе там, але на пенсію повернеться сюди) , то навіть він відмовився від зайвої трати грошей.

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#12  ПовідомленняДодано: 25 липня 2019, 09:08 
Офлайн

Хіба мова йдеться про Brassa чи Hamer?
Також не про те, чи окупить він себе в умовах вашої роботи.
Тут , безумовно, вам вирішувати.
Але я знаю багатьох людей, які питання "чи потрібен станок ЧПУ" для себе давно вирішили. Для когось -це бізнес план, а для когось - просто мрія, хоббі, іграшка, яку дуже хочеться мати... Хто може, купляє готовий, а дехто намагається сам зібрати, бо це також захоплююча справа.
На мою думку, в такому випадку мій досвід буде цим людям цікавий.
А я з задоволення їм допоможу, та й якусь копійку в додаток до пенсіі зароблю... Онуків побалую...
Такий мій бізнес план...

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#13  ПовідомленняДодано: 12 вересня 2019, 06:54 
Офлайн

Частина друга моєї саги:

Піднятись догори

ПП

Повідомлення:#14  ПовідомленняДодано: 03 жовтня 2019, 19:23